Zamiast wstępu…

Zamiast wstępu, który zazwyczaj jest nudny i mało kogo obchodzi,  co chcę  na początku napisać przypomniała mi się znana sytuacja, kiedy kobieta wybierając się na bal stoi przed otwartą szafą i krzyczy załamanym głosem do swego partnera: „Ja nie mam co na siebie włożyć!!”.  Niekiedy i ja mam taki „dylemat”,   gdy stojąc przed regałem z płytami z przerażeniem myślę „Ja nie mam czego słuchać!”

To oczywiście żart, ale już tak na serio –  przejeżdżając palcem po grzbietach płyt (a uzbierało się ich sporo) zdarza mi się czasami wpatrywać się w jakąś okładkę i szukać w pamięci,  co to,  do licha jest? Chwilowa amnezja i panika, a potem ulga no i olśnienie: toż to przecież kapitalny krążek z  (np.) Jugosławii, czy Rumunii.

To właśnie nasunęło mi myśl,  aby m.in. o takich nieznanych, zapomnianych, mało popularnych zespołach i płytach pisać, by nie utknęły gdzieś w zakamarkach mej pamięci. Przy okazji zaś,  jeśli ktokolwiek tu zajrzy i sobie o tym poczyta korzyść może być obopólna.

Wszelkie opisy i oceny płyt, a także moje zachwyty są jak najbardziej subiektywne, z którymi niekoniecznie muszą zgadzać się inni, bowiem każda niemal płyta jaka jest w naszej domowej kolekcji zasługuje na  moje „ochy” i „achy”.

Chcę dzielić się radością odkrywania rzeczy mało znanych, lub w ogóle nieznanych, ocalić od zapomnienia płyty,  które nie miały w epoce szczęścia, by wypłynąć szerzej  poza krąg  lokalnej popularności. „Jesteś takim muzycznym archeologiem, który odgrzebuje rzeczy nieznane” – tak powiedział do mnie jeden z moich bliskich przyjaciół, który od wielu lat mieszka w Niemczech i niech to będzie takim moim mottem tego bloga.

Muszę jeszcze podziękować bliskim mi osobom: żonie Joli, Ewelinie i Pawłowi, oraz Oli i Mateuszowi za dodawanie mi otuch i bodźców do tworzenia tego bloga. Bowiem bez Was, bez Waszego wsparcia i krytycznych, konstruktywnych uwag to pisanie nie miałoby najmniejszego sensu. Dzięki!

Miłej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *